Майнінг на Ubuntu Linux

17/10/2023

Ubuntu Linux можна використовувати для майнінгу так само, як будь-яку іншу ОС, але це може бути не надто зручно. Якщо ви збираєте повноцінну ферму для майнінгу, ми рекомендуємо використовувати спеціалізовані ОС для майнінгу, такі як RaveOS або HiveOS.

RaveOS та HiveOS це такий самий Linux, тільки вже готовий до майнінгу та розгону відеокарт.

Якщо ви шукаєте стабільну прибутковість для майнінгу на Linux, майніть на PPS+ Пулі Криптекса. Система виплат PPS+ забезпечує стабільні виплати незалежно від кількості знайдених блоків, роблячи ваш майнінг ефективним та надійним.

Як майнити на Linux. Вступ

Якщо ви вирішили майнити на Ubuntu Linux, ось кілька важливих кроків, які вам потрібно виконати:

 1. Вибрати криптовалюту для майнінгу. Визначте для себе, яку криптовалюту ви хочете майнити і який алгоритм використовуватиметься. Наприклад, NEXA, ETC, RVN, ERGO. Майнер сам перемикатися не зможе. Ви будете самостыйно вирішувати яку монету майнити, яким майнером майнити і перемикати їх.
 2. Вибрати майнер. Універсального майнера під усі алгоритми, монети та відеокарти немає. Вам потрібно вибрати майнер під бажаний алгоритм та під вашу відеокарту (Nvidia, AMD, Intel ARC). Вибрати майнер можна на сайті miner.download.
 3. Налаштувати майнер. Після завантаження майнера, вам потрібно буде створити файл для запуску майнера. У цьому файлі вказуються параметри майнінгу, такі як адреса пула, ім'я користувача, гаманець, тощо. На сайті miner.download майнери вже укомплектовані такими файлами, вам потрібно буде лише вказати вашу адресу гаманця.
 4. Запустити майнінг. Після того як ви налаштували майнер, запустіть його, виконавши відповідну команду в терміналі. Запустити майнінг можна як за допомогою заготовленого файлу .sh, так і безпосередньо з терміналу. Ми розглянемо кілька варіантів запуску у цій статті.
 5. Стежте за процесом майнінгу. Якщо ви майнете на свій особистий гаманець — вся статистика майнінгу буде зберігатися на Пулі Криптекса. Якщо майнете на свій Email у Криптексі для виплат у Біткоїні, відкрийте ваш особистий кабінет Криптексу.

Як вибрати криптовалюту для майнінгу на Linux

Перед початком майнінгу потрібно вирішити — яку криптовалюту ви хочете майнити. У цьому допоможе Таблиця найкращих відеокарт.

Якщо у вас вже є відеокарта, таблиця підкаже, що вигідніше на ній майнити. Якщо ви тільки збираєтеся купувати відеокарту — за таблицею можна вибрати найкращі варіанти.

Радимо вибирати сучасні відеокарти з об'ємом відеопам'яті від 8 Гб!

Вирішіть, як саме ви хочете отримувати виплати:

Оберіть майнер для Linux

Завантажити майнер для Linux можна на сайті miner.download.

Якщо ви не знаєте, який майнер вам підходить, рекомендуємо такі майнери:

Для карт AMD:

Для карт Nvidia:

Для карт Intel ARC:

Налаштувати майнер для Linux

Так як lolminer підходить у більшості випадків для різних виробників відеокарт, ми будемо розглядати налаштування на його прикладі, але ви можете вибрати той майнер, який більше подобається вам. Процес налаштування сильно відрізнятися не буде.

 1. Відкриваємо сайт miner.download та вибираємо майнер. У нашому випадку lolminer. Завантажуємо версію для Linux.

 2. Розпакуйте архів для майнера у зручному для вас місці.

 3. Відкрийте папку з майнером. Ви побачите сам майнер, файл із конфігами для майнера .cfg (його також можна використовувати для налаштування майнера), readme файл з описом команд майнера, та скрипти запуску .sh для швидкого запуску конкретних алгоритмів. Ці скрипти вже готові до роботи на PPS+ Пулі Криптексу, вам потрібно лише вписати ваш гаманець!

 4. Оберіть монету, яку бажаєте майнити. Наприклад, хочемо майнити NEXA. Відкрийте файл Start-Nexa.sh.

 5. Замініть адресу гаманця після --user на вашу адресу гаманця або ваш Імейл у Криптексі, вкажіть бажане ім'я воркера через слеш / після адреси гаманця. Також, за бажання, можна вказати додаткові параметри майнера. Для імені воркера використовуйте латинські літери та цифри без відступів. Збережіть зміни та закрийте файл. Не ставте зайвих відступів чи символів, інакше майнер вважатиме це помилкою.

Запустіть майнер на Linux

 1. Запустіть термінал із папки з майнером.

 2. Виконайте команду su або sudo su для надання прав адміністратора, та введіть пароль облікового запису.

 3. Надайте доступ для виконання вибраного скрипта .sh командою chmod +x Start-Nexa.sh.

 4. Запустіть майнер за допомогою вибраного скрипту командою ./Start-Nexa.sh. Майнер розпочне роботу з використанням налаштувань із вашого скрипту Start-Nexa.sh. Для зупинки майнінгу просто закрийте вікно терміналу.

Запустити майнер із терміналу на Linux

Майнінг також можна запустити і без заздалегіть створенного скрипту, а одразу із терміналу:

 1. Запустіть термінал із папки з майнером.

 2. Виконайте команду su або sudo su для надання прав адміністратора, та введіть пароль облікового запису.

 3. Виконайте команду для запуску майнера:
  ./lolMiner --algo NEXA --pool nexa.kryptex.network:7777 --user WALLET_ADDRESS/RIG_NAME
  Де NEXA — алгоритм який ви майнете.
  nexa.kryptex.network:7777 — адресу пула і порт, на який ви майнете.
  WALLET_ADDRESS — замініть на адресу вашого гаманця NEXA або Імейл у Криптексі.
  RIG_NAME — замініть на ім'я воркера, яке відображатиметься на пулі.
  Наприклад:
  ./lolMiner --algo NEXA --pool nexa.kryptex.network:7777 --user nexa:nqtsq5g5ufvngn8yc2va8nf0ru4mq2d8kh0vr4zzvchqhsy6/MyFirstRig

 4. Майнер розпочне роботу з використанням налаштувань із рядка, який ви написали в терміналі. Для зупинки майнінгу просто закрийте вікно терміналу.

Слідкуйте за процесом майнінгу

Тепер, коли майнінг успішно запущено, стежте за станом відеокарти у вікні терміналу. Там ви побачите хешрейт, кількість надісланих шар, температуру відеокарти та іншу корисну інформацію.

Якщо ви запустили майнінг на свою адресу гаманця, відкрийте сторінку Пула Криптекс, і виберіть ту монету, яку ви майнете — https://pool.kryptex.com/

У полі для пошуку, у верхній частині сторінки, введіть вашу адресу гаманця, який ви вказали в майнері, і натисніть Enter. Відкриється сторінка зі статистикою за вашим гаманцем.

Ви також можете використовувати наш фірмовий Телеграм бот для моніторингу.

Якщо ви майнете на свій Email у Криптексі — відкрийте свій особистий кабінет Криптексу.

Якщо все налаштували правильно — статистика з'явиться на пулі або у вашому особистому кабінеті (дивлячись який спосіб ви для себе вибрали) через 10-15 хвилин після початку майнінгу.

🚑 Потрібна допомога?

Наша дружня спільнота та досвідчена підтримка будуть раді допомогти вам!

Напишіть нам у підтримку на сайті, в Телеграмі, або попросіть про допомогу на нашому Discord каналі.

This article is available in other languages: