Хардфорк Xelis: Переключення на XelisHashV2

08/07/2024

10 липня 2024 року відбудеться хардфорк Xelis, який буде спрямований на зміну алгоритму майнінгу. Мета хардфорку — захистити монету від впливу АСІКів та ФПГА.

Детальніше про хардфорк Xelis: https://xeliscommunity.org/xelis-announces-planned-hardfork-bringing-greater-security-and-decentralization-1b9a03320c26

Хардфорк відбудеться на блоці (434,100), що відбудеться приблизно 10 липня о 12:00 за Грінвічем, але може бути раніше/пізніше на кілька годин, дивлячись як швидко буде знайдено блок.

Хардфорк (hard fork) — значна зміна протоколу блокчейна, після якого старий протокол більше не підтримуватиметься. Для такої зміни потрібне узгодження та перехід усіх учасників мережі на нову версію. Хардфорк використовується для покращення протоколу, виправлення помилок, вирішення спірних питань у спільноті або впровадження нових функцій.

Розробник майнера Rigel підготував свій майнер для хардфорка Xelis. Ми розповімо, як налаштувати ваші ферми, щоб вони автоматично перейшли на новий алгоритм після хардфорка.

Автоматичне Переключення — Майнер Rigel

Пул Криптекс підтримує автоматичне переключення монети Xelis на алгоритм xelishashv2 після хардфорка, з використанням майнера Rigel.

Цей спосіб підходить тим, хто хоче переключитися на новий алгоритм автоматично, як тільки це буде можливо без ручного перезапуску майнера.

 1. Завантажте останню версію майнера Rigel 1.18.0+

 2. Запустіть майнер зі старим алгоритмом xelishash і параметром --enable-fork для автоматичного переключення.

  rigel.exe -a xelishash -o stratum+tcp://xel.kryptex.network:7777 -u wallet_address.worker_name --enable-fork
  
 3. Встановіть розгін:

  • для xelishash (старий алгоритм) через звичайні параметри розгону:
   --lock-cclock 1470 --lock-mclock 5000 --cclock 100
  • для xelishashv2 (новий алгоритм) через нові параметри розгону:
   --lock-cclock [fork]1470 --lock-mclock [fork]X --mclock [fork]1000
  rigel.exe -a xelishash -o stratum+tcp://xel.kryptex.network:7777 -u wallet_address.worker_name --enable-fork --lock-cclock 1470 --lock-mclock 5000 --cclock 100 --lock-cclock [fork]1470 --lock-mclock [fork]X --mclock [fork]1000
  
 4. Під час форку, пул Криптекс відправить повідомлення майнеру, rigel переключиться на новий алгоритм автоматично і застосує новий розгін.

Якщо ви не встановлюєте розгін для нового алгоритму xelishashv2 вручну, параметр --enable-fork скине налаштування розгону на стандартні налаштування після перемикання на новий алгоритм.

Подробиці про автоматичне переключення під час хардфорку в інструкції розробника: https://github.com/rigelminer/rigel/wiki/xelishash-to-xelishashv2-auto‐switch

Ручне Переключення на XelisHashV2

Цей спосіб підходить тим, хто хоче самостійно контролювати процес перемикання майнера на новий алгоритм. Перезапустити майнер потрібно буде вручну, після хардфорку на пулі.

Переключення Rigel на XelisHashV2

 1. Завантажте останню версію майнера Rigel 1.18.0+

 2. Створіть .bat файл з алгоритмом xelishashv2.

  rigel.exe -a xelishashv2 -o stratum+tcp://xel.kryptex.network:7777 -u wallet_address.worker_name
  
 3. Використовуйте звичний спосіб розгону для нового алгоритму.
  --lock-cclock 1470 --mclock 1000 --cclock 100

 4. Після хардфорку, запустіть створений .bat файл з алгоритмом xelishashv2.

Ви можете завантажити майнер Rigel із вже заготовленим .bat файлом для пулу Криптекс та нового алгоритму.

HiveOS — Переключення на XelisHashV2

Переконайтеся, що ви використовуєте останню версію майнера Rigel 1.18.0

Якщо HiveOS ще не встигли оновити майнер автоматично, зробіть це вручну наступною командою (якщо користуєтеся HiveOS beta — приберіть усі тильди ~):

cd ~/tmp && rm -rf ~/tmp/rigel-1.18.0-linux/ && wget https://github.com/rigelminer/rigel/releases/download/1.18.0/rigel-1.18.0-linux.tar.gz && tar -xvf rigel-1.18.0-linux.tar.gz && miner stop && cp -rf ~/tmp/rigel-1.18.0-linux/rigel /hive/miners/rigel/1.17.4/ && rm -rf ~/tmp/rigel-1.18.0-linux/ && miner start

Переключення Rigel на XelisHashV2 у HiveOS

 1. Відкрийте налаштування польотного листа Xelis.

 2. Оберіть “Rigel Miner” та натисніть “Setup Miner Config” поруч із вибраним майнером.

 3. Додайте параметр --enable-fork у рядок “Extra config arguments” щоб майнер автоматично переключився на новий алгоритм після хардфорку.

  • Якщо ви хочете перейти на новий алгоритм після хардфорка вручну, виберіть у списку алгоритмів новий алгоритм xelishashv2, тоді --enable-fork вказувати не потрібно.

 4. За необхідності, вкажіть розгін.

 5. Збережіть зміни, збережіть відредагований польотний лист і застосуйте його для ваших ферм.

RaveOS — Переключення на XelisHashV2

Команда RaveOS повідомили, що перемикатимуть майнери на новий алгоритм XelisHashV2 самостійно, і майнерам не знадобиться вносити зміни до налаштувань майнерів на пулі Криптекса.

Рекомендуємо контролювати процес переключення, і заздалегідь протестувати розгін для ваших відеокарт, щоб на момент переключення ви були готові.

MMPOS — Переключення на XelisHashV2

Команда MMPOS повідомили, що вже оновили майнер Rigel у своїй збірці.

Щоб оновити майнер вручну, виберіть профіль майнера, виберіть версію майнера “latest” та натисніть “Оновити профіль”. Автоматично вибереться остання версія майнера rigel 1.18.0.

Перейдіть у вкладку “Просунутий”, додайте аргумент --enable-fork і натисніть “Оновити профіль”, щоб майнер автоматично перейшов на новий алгоритм після хардфорку.

Якщо ви хочете перейти на новий алгоритм після хардфорка вручну, замініть у рядку аргументів алгоритм xelishash на новий алгоритм xelishashv2, тоді ---enable-fork вказувати не потрібно.

This article is available in other languages: