Що таке SOLO майнінг?

09/02/2024

Соло майнінг — це метод майнінгу, коли майнер працює сам, шукає і додає нові блоки до блокчейну самостійно, без допомоги інших учасників пулу.

Коли майнер у соло знаходить блок — він отримує всю нагороду за блок, і ні з ким її не ділить. Вся нагорода за блок дістається тому, хто знайшов блок.

Відмінність SOLO майнінгу від інших видів майнінгу

Коли ви майнете в SOLO і знаходите блок — ви забираєте всю нагороду за блок собі, і не ділите її з іншими майнерами, як наприклад у PPS (Pay Per Share) або у PROP (Proportional).

Якщо порівняти майнінг із лотереєю, то соло майнінг — це коли ви купуєте лотерейний квиток на свої гроші і залишаєте собі весь виграш у разі виграшу. У командному майнінгу (PPS, PROP, PPLNS) це якби ви вклалися в один квиток з друзями і поділили виграш на всіх.

Плюси SOLO майнінгу

Головна перевага майнінгу СОЛО — якщо вам пощастить знайти блок, вся нагорода дістанеться тільки вам. Це ніби ви знайшли скарб, копаючи у своєму саду, і не повинні були б ділитися ним з кимось ще.

Знайшли криптовалютний блок? Вся винагорода — ваша, ділитися ні з ким не потрібно!

Мінуси SOLO майнінгу

До недоліків СОЛО майнінгу відносять необхідність значних інвестицій в обладнання та високу волатильність через непередбачуваність знаходження блоків.

Уявіть, що ви хочете знайти скарб. Вам знадобиться купити все необхідне обладнання для пошуку, і немає гарантії, що ви знайдете щось. А якщо й знайдете, це може займе багато часу.

  • Потрібно багато "лопат": Щоб майнити в SOLO, знадобиться багато потужного обладнання.
  • SOLO = казино: Ви можете довго не знаходити блоки та не отримувати винагороди. А можете швидко розбагатіти.

Як майнити в SOLO?

Якщо ви хочете випробувати удачу, або у вас велика обчислювальна потужність, ви можете майнити в СОЛО на пулі Криптекс!

  • Виберіть монету на пулі, на якій є SOLO майнінг,

  • Допишіть до вашої адреси гаманця префікс solo:, щоб вийшло solo:wallet_address,

  • Почніть майнити на пулі. Ваш воркер на пулі відображатиметься з бейджиком solo,

  • Якщо ви знайдете блок, ви отримаєте всю нагороду блоку на ваш баланс.

ВАЖЛИВО! Якщо ви майнете в СОЛО, пул не дає гарантій, що ви знайдете блок і отримаєте нагороду. Все залежить тільки від вас, вашого обладнання та вашої удачі. Пул тільки виплачує вам монети, якщо ви знайдете блок.

Питання та Відповіді

Що таке EFFORT

Effort (з анг. “зусилля”) — витрачені вами зусилля або обчислювальна потужність, які ви вносите до мережі блокчейна для спроби знайти новий блок. Цей показник вимірюється у відсотках.

У СОЛО майнінгу значення EFFORT — ваш особистий успіх, і не залежить від пулу, або інших учасників майнінгу.

Середній час роботи для пошуку блоку — 100% Effort.
Якщо ви витратили менше часу на пошук блоку, вам пощастило — Effort нижче за 100%.
Якщо ви витратили більше часу на пошук блоку, не пощастило — Effort вищий за 100%.
Поки блок не знайдено, значення Effort остаточно не визначено.

Чому Effort може сягати 200% і більше?

Майнінг це складний обчислювальний процес, у якому пошук блоків може змінюватись за рівнем успіху.

Ви можете знайти 5 блоків зі значенням успіху менше 50%, а потім знайти наступний блок зі значенням успіху 500%. Згодом, середнє значення успіху буде прямувати до 100%.

Цей аспект майнінгу залежить виключно від удачі, ніхто і ніщо не може на це вплинути.

Чому знижується Effort?

Effort розраховується за цією формулою:

Effort= (робота_витрачена_на_пошук_блоку) / (поточна_складність_мережі)

Effort зменшиться вдвічі, якщо складність мережі швидко збільшиться вдвічі.
І навпаки, якщо складність мережі швидко зменшиться вдвічі, зусилля збільшиться вдвічі.

Effort фіксуються при знаходженні блоку та відображаються у розділі нагород. Коли процес пошуку блоків перезапускається, значення Effort скидається до 0%.

SOLO майнінг прибутковіший за майнінг на пулі?

Соло майнінг може виявитися прибутковим для тих, хто має багато обчислювальної потужності, багато ферм або АСІКів, великий хешрейт, хто готовий до високого рівня ризику. Важливо ретельно аналізувати поточну ринкову ситуацію та потенційну прибутковість майнінгу конкретної криптовалюти.

Це схоже на рибалку у відкритому морі, де великий улов не гарантований, але можливий. Чим більше у вас вудок, тим вищий шанс, що на якусь із них клюне риба.

Чи можна знайти блок однією відеокартою, процесором, АСІКом…?

Так можна. Будь-яка шара, яку ви надсилаєте на пул, потенційно може бути рішенням до блоку. Будь-яке обладнання що використовується для майнінгу, потенційно може знайти блок.

Рішення блоку — це шара, яка відповідає всім вимогам, встановленим протоколом мережі (наприклад, блок повинен мати певний хеш, або шара повинна мати певну складність). Як тільки така шара знайдена, пул відправляє її до мережі. Якщо шара підходить за всіма вимогами мережі, вона стає блоком, який додається до блокчейну. Майнер, знайшовши цей блок, одержує нагороду за свою роботу.

Чим більше шар ви відправляєте — тим вища ймовірність, що саме ваша шара стане рішенням для блоку. Саме тому для СОЛО майнінг важливо мати великий хешрейт.

Чим вищий ваш хешрейт, тим вища ймовірність, що саме ви знайдете блок, але шанс ніколи не дорівнюватиме 100%, так само як не дорівнюватиме 0%.

Чи варто пробувати SOLO майнінг?

Вибір між СОЛО майнінгом та майнінгом на PPS/PROP/PPLNS пулі залежить від індивідуальних переваг майнера, його ресурсів та готовності до ризиків.
Важливо зважити всі плюси та мінуси перед ухваленням остаточного рішення.

  • Якщо у вас одна відеокарта, один процесор або один АСІК, ми рекомендуємо вам майнити на звичайних PPS або PROP пулах. Там ви гарантовано отримаєте нагороду за свою роботу.
  • Якщо ви досвідчений майнер, у вас багато майнінг-ферм чи АСІКів, ви усвідомлюєте ризики SOLO майнінгу і хочете зірвати куш –— чому б ні? Все у ваших руках!

SOLO майнінг на своїй ноді краще?

Існує думка, що майнінг у СОЛО на власній ноді кращий, прибутковий, або збільшує вірогідність знайти блок.

Справді, ви можете самостійно встановити ноду на своєму сервері і зробити свій власний майнінг пул виключно для себе. У такому разі ви отримуватимете не лише нагороду за блок, та не платитимете 1% комісії пулу.

Але вам доведеться зібрати потужний ПК, який має працювати 24/7 (це не повинна бути ваша майнінг ферма), оновлювати ноду та підтримувати її працездатність, і якщо щось піде не так — ніхто вам допомогти не зможе.

Що ж до успіху, то ваша особиста нода не підвищує шансів на успіх. Блокчейн монети той самий, і шанси на успіх у всіх учасників мережі абсолютно рівні.
Тому коли ви чуєте “А на власній ноді я знаходжу блоки частіше”, — це не більше ніж успіх у конкретний момент.

Потрібна допомога?

Залишилися питання щодо СОЛО майнінгу?
Не можете зрозуміти, чи підходить вам СОЛО майнінг?
Не можете підключитися, щоб майнити у СОЛО?

Зверніться за підтримкою — ми з радістю допоможемо!

This article is available in other languages: