PROP проти PPS+

24/11/2023

Щоб мати змогу швидше додавати нові монети, Пул Криптекс запустив нову систему виплат PROP.
Що таке PROP, та чим вона відрізняється від звичної PPS+?

Давайте розберемося та порівняємо ці дві системи виплат!

PROP. Пропорційна Система Виплат

PROP (від англ. Proportional — пропорційний). У системі PROP майнери отримують нагороду пропорційно до кількості своїх шар, які вони внесли в загальну кількість шар на пулі для знаходження блоку.

Майнери отримують нагороду пропорційно до свого вкладу для знаходження блоку.

Переваги PROP:

 1. Справедливість. Майнери отримують винагороду пропорційно до виконаної роботи. Це справедлива система, де кожен отримує оплату відповідно до свого внеску. Більше працював (більше шар відправив у період знаходження блоку) — більше нагороди отримав!
 2. Предбачуваність. Нагорода відносно передбачувана для майнерів, оскільки вона залежить від кількості відправлених ними шар.
 3. Удача. На відміну від PPS+, майнери на PROP отримують більше нагород, якщо пул знайшов більше блоків за певний період часу, ніж передбачалося.

Недоліки PROP:

 1. Варіативність. Блоки не знаходяться у чіткі проміжки часу. Пул може знаходити блоки частіше або рідше. Значить, майнери отримуватимуть оплату за шари лише тоді, коли буде знайдено блок, і його нагорода буде розподілена між учасниками.
 2. Удача. Оскільки нагорода майнера залежить від блоків що добуваються, система виплат PROP залежить від успіху. Якщо блоків знайдено більше, ніж передбачалося, ваша нагорода буде більшою. Якщо блоків було менше — ваша нагорода так само буде меншою.
 3. Очікування нагороди. На пулах із системою виплат PROP, майнерам потрібно чекати, коли пул знайде блок. Нагорода за надіслані шари розподілятиметься лише після знаходження блоку.

Формула розрахунку нагороди PROP

prop_share_cost = block_reward* (miner_shares/pool_shares)

вартість_шар_prop = нагорода_за_блок * (кількість_шар_майнера / загальна_кількість_шар)

PPS+. Оплата за кожну шару

PPS+ (від англ. Pay Per Share — Оплата За Шару) надає фіксовану виплату за кожну прийняту шару, незалежно від того, знайшов пул блоки чи ні.

Переваги PPS+:

 1. Стабільний Прибуток. Майнери отримують стабільну нагороду за кожну прийняту шару, забезпечуючи більш передбачуваний прибуток порівняно із PROP, оскільки нагорода майнера не залежить від знайдених блоків.
 2. Відсутність Варіативності. Майнери отримують нагороду за кожну шару. Виплати стабільні, майнери не чекають, поки знайдеться блок, щоб отримати нагороду.
 3. Легко почати, легко зупинитись. Майнерам простіше працювати із PPS+, тому що не потрібно чекати на знайдений блок, щоб отримати або перевірити нагороду. Кожна шара оплачується незалежно від знайденого блоку.

Недоліки PPS+:

 1. Ризики для Оператора Пула. PPS+ більш ризикована для оператора пула, оскільки пулу потрібно покривати фіксовані виплати незалежно від того, вдається пулу знайти блок чи ні.
 2. Фіксована удача 100%. Оскільки PPS+ не схильний до удачі, майнери не можуть отримати більше нагороди, якщо блоки знаходяться частіше. Майнери отримують рівно стільки, скільки мають отримати. Не менше, але й більше.

Формула розрахунку нагороди PPS

pps_share_cost = block_reward * share_diff/net_diff

вартість_шари_pps = нагорода_за_блок * складність_шари / складність_мережі

Нащо Криптексу PROP

Передати основну різницю систем виплат PROP та PPS+ можна парою речень, і все стає зрозумілим:

 • PROP: Справедлива та пропорційна система виплат. Вона залежить від успіху пулу і нагороджує майнерів пропорційно їхньому вкладу для пошуку блоку.
 • PPS+: Стабільний прибуток за кожну шару, але підвищує ризик для оператора пулу. Не дає майнерам можливості отримати трохи більше нагороди у разі високого успіху, але також захищає від зниження прибутку у разі невдачі.

Додавши систему виплат PROP, пул може швидко та з меншими ризиками додавати нові монети, які важко адаптувати для системи виплат PPS+.

Нащо майнерам PROP

 1. Швидке додавання нових монет. Якщо на пулі є система виплат PROP — то пул може швидше додавати нові прибуткові монети нічим не ризикуючи! Майнери швидше можуть спробувати нові монети та переключиться на них у разі підвищення прибутковості.
 2. Можливість заробити більше у разі удачі. Майнери можуть отримати більший прибуток у разі більшої кількості блоків. Криптекс дає можливість заробити ще більше у разі удачі.

То що ж прибутковіше?

 • У випадку PPS+, ви отримуєте оплату точно за кожну шару. Ви не зазнаєте невдачі, не зазнаєте збитків, але й не можете заробити більше у разі удачі. Легко розпочати, легко зупинитись.
 • У випадку PROP, ви отримуєте нагороду пропорційно до вашого вкладу в знаходження блоку. Всі вдалі періоди будуть вам оплачені, але й невдача може позначитись на ваших прибутках. На PROP потрібно майнити стабільно, щоб здобувати велику нагороду.

Остаточно відповісти на це питання не можливо, скрізь є свої переваги та недоліки. На довгій дистанції (наприклад у пів року) ваш прибуток буде приблизно однаковий, а можлива різниця залежатиме від успіху розподілу блоків.

This article is available in other languages: